Keiserens nye klær – er dobbel vesentlighetsanalyse et egnet verktøy for offentlig sektor?

📅 Onsdag 13. august kl. 13.00 - 14.00
📍 Lille Andevinge, Arendal
🔗 Arrangementside Arendalsuka  

Om arrangementet:

Vi ser på om dobbel vesentlighetsanalyse (DVA) er nøkkelen til bedre prioritering innen bærekraftsarbeidet i kommunesektoren. I næringslivet har dobbel vesentlighetsanalyse fått mye oppmerksomhet gjennom EUs bærekraftsdirektiv (CSRD). Men kan dette også være et nyttig verktøy for kommuner og fylkeskommuner?
Medvirkende: PwC og Norsus

Hvordan kan den silofiserte kommunen bli en strategisk samfunnsutvikler?

📅 Torsdag 14. august kl. 11.00 - 12.00
📍 Havgløtt by Morgenfugl, Arendal
🔗 Arrangementside Arendalsuka  

Om arrangementet:

Kommunene må lede og operere på nye måter for å løse bærekraftsutfordringene. Det er svaret. Men å få det til, det er annen sak. Vi samler ledere, kommunale «wild cards» og akademia til en samtale om hvordan kommunen kan samhandle på tvers av siloer og med innbyggerne i en bærekraftig by- og stedsutvikling. Samtalen vil utforske mulighetene i spennet mellom de overordnede systemene og de konkrete eksemplene – som viser vei.

Medarrangør: Arkitektur- og designhøgskolen i Oslo
Medvirkende: Oslo kommune ved Levende byrom

Hagefest på Villa Bærekraft - gratis, men du må melde deg på

📅 𝐎𝐧𝐬𝐝𝐚𝐠 𝟏3. 𝐚𝐮𝐠𝐮𝐬𝐭 fra 𝐤𝐥. 𝟏7.𝟎𝟎
📍 Solåsveien 8C, 𝐀𝐫𝐞𝐧𝐝𝐚𝐥
🔗 Påmeldingsskjema  

Om arrangementet:

Bærekraftsnettverket og Arkitekt- og designhøgskolen i Oslo inviterer i samarbeid med Oslo kommunes prosjekt "Levende Byrom" til hagefest i Villa Bærekraft. Vi kan by på grillmat, reker, noe godt i glasset og sommermusikk i idylliske omgivelser. Kom og senk skuldrende, og bli kjent med oss og våre samarbeidspartnere! Dørene åpner kl. 17.00.

Velkommen til hagefest! Foto: Heidi Ekrem

Foto: Pixabay

Kontakt oss gjerne på SMS eller Whatsapp på +47 40480482 (Andreas) for spørsmål eller annet.