Nye politiske ledere i KS

14.02.2012

Send tips på e-post

Din e-postadresse:



Mottakerens e-postadresse

Du kan sende til flere av gangen. Skill adressene med komma. 

Melding

En lenke til artikkelen vil bli lagt til e-posten.



Kommunesektorens organisasjon KS har valgt Gunn Marit Helgesen fra Høyre til ny leder. Dermed blir hun KS’ første kvinnelige leder.

Også 1. nestleder er kvinne, Mette Gundersen fra Arbeiderpartiet, mens 2. nestleder ble Bjørn Arild Gram fra Senterpartiet.

Gunn Marit Helgesen er 53 år. Hun er kjemiingeniør av utdannelse. Helgesen var fylkesordfører i Telemark fra 2003 til 2011, etter to perioder som fylkesvaraordfører. I dag er hun gruppeleder i Fylkestinget og sitter i fylkesutvalget i Telemark. I tillegg representerer hun Høyre i Porsgrunn bystyre.

Mette Gundersen er 39 år og hun har sittet i bystyret i Kristiansand siden 1999. I forrige periode var hun varaordfører. I perioden 2005 til 2007 var hun statssekretær i Kulturdepartementet.

Bjørn Arild Gram er 39 år. Han har vært ordfører i Steinkjer siden 2007. Bjørn Arild Gram har vært medlem i fylkestinget i Nord-Trøndelag siden 1995. I perioden 2005 til 2007 var han statssekretær i Finansdepartementet.

Valgkomitéens innstilling ble enstemmig vedtatt og kan lastes ned på lenken nedenfor.

 



 
Bunntekst
  © KS
Ansvarlig redaktør:Jørn I. Baade
Tekniske problemer? webmaster@ks.no